Projekt BB- „Biti bolji“ Frano Šušnjara- Biti menadžer i poduzetnik u EU

Autor: Anamarija Gajger, 8. 12. 2017.

Ekonomska škola Braća Radić Đakovo nastavlja s edukativno-kreativnim projektom BB „Biti bolji- „Be better“ koji je usmjeren na mlade i poduzetništvo. Projekt je pokrenuo časopis Poduzetnik čiji je urednik gospodin Vladimir Mihajlović, a partner u projektu je đakovački Centar za razvoj i prosperitet.

Dana 07.12. 2017. gospodin Frano Šušnjara održao je za učenike i posjetitelje predavanje pod nazivom Biti menadžer  i poduzetnik u EU koje je organizirao projektni tim u kojemu su profesorice Marija Milanović, Spomenka Crnoja, Anamarija Gajger, Darinka Rechner i Bernardica Šušak.

Gospodin Frano Šušnjara jedan je od malobrojnih Hrvata visokopozicioniranih u globalnoj kompaniji Renault. U ovom trenutku radi u Varšavi kao regionalni direktor marketinga za Poljsku, Češku, Slovačku, Mađarsku, Latviju, Litvu i Estoniju.

Frano je rođen u Zagrebu, kao dijete diplomata odrastao je u Senju, Alžiru, Rumunjskoj i Albaniji, tečno govori 6 jezika, a korporativnim vodama otplivao je daleko probivši se u sam vrh marketinga francuskog automobilskog diva Renaulta. Učenicima je ispričao svoje dvanaestogodišnje iskustvo rada u Renaultu te kako je uspio postati jedan od malobrojnih Hrvata visokopozicioniranih u globalnoj kompaniji.

Pamtit ćemo Franu kao izuzetnu osobu koja ima toliko hobija da su se svi pitali kako stigne biti menadžer koji je igrao nogomet, pratiti skoro sve utakmice nogometne reprezentacije Hrvatske, trčati maraton, baviti se tajlandskim boksom, svirati gitaru, volontirati u vatrogasnoj postrojbi te uz sve to biti vrlo posvećen svojoj obitelji.

Učenike je zainteresirao navodeći konkretne i duhovite situacije u životu i poslu, a posebno je istaknuo svojih 6 pravila nad kojima smo se svi zamislili.

Njegova pravila su zaista životna:

1. Vjerujete u sebe jer onda nema toga što ne možete napraviti

2. Kršite pravila, ma što drugi mislili. Istražujte, postavljajte pitanja

3. Ne bojte se nikada neuspjeha jer su i oni sastavni dio života

4. Ne slušajte negativce oko sebe jer oni samo znaju kukati

5. Pokrenite se, samo tako možete nešto promijeniti u životu

6. Uvijek vrati društvu ono što si od njega dobio.

I ovo zadnje pravilo je jedan od razloga zašto je Frano posjetio našu školu.

Ovim predavanjem željeli smo pokazati kako je uz čvrstu volju sve moguće postići te da je izuzetno važno razvijati vlastite poduzetničke sposobnosti.

Anamarija Gajger, dipl.oec. i Spomenka Crnoja, dipl.oec.

Priloženi dokumenti:
IMG_0265.JPG (671.91 KB)