U organizaciji kompanije Tetra Pak i udruge Lijepa naša, učenici 1.Pt i 2.Pt razreda uz pomoć 1.e1 i 1.e2 razreda, sudjelovali su u nagradnom natječaju

Autor: Ante Jurić, 13. 6. 2017.

U organizaciji kompanije Tetra Pak i udruge Lijepa naša,  učenici 1.Pt i 2.Pt razreda Ekonomske škole Braća Radić, uz pomoć 1.e1 i 1.e2 razreda, sudjelovali su u nagradnom natječaju zajedno s preko 100 eko škola i vrtića iz cijele Hrvatske.

Oduševljeni prijedlogom profesorice B. Radonić, da na satu biologije imamo kreativnu radionicu u kojoj bismo reciklirali stari tetra pak i stvorili nešto naše, odlučili smo dati sve od sebe i pustiti maštu da nas vodi. Nismo ni sami zapravo bili sigurni što nas čeka, koliko posla, kolika truda i hoće li se na kraju uopće isplatiti, ali smo sve isplanirali i dogovorili za idući sat. Začetnik ideje da se napravi veliko jezero od tetrapaka s pripadajućim biljnim i životinjskim vrstama  bio je Filip Konjušak, profesorici je iz šale rekao kako će napraviti rodu od tetra paka u prirodnoj veličini.  List po list, lopoč po lopoč, trstika po trstika i naš je trud polako izlazio na vidjelo, sve u prirodnoj veličini. Zahvaljujući prof. M. Soldo koja nas je podržala i priključila se našem projektu, stigli smo odraditi sve na vrijeme. Projekt smo prijavili na natječaj i nestrpljivo čekali rezultate.  Ugodno iznenađenje bio je poziv Novog Radija Đakovo da gostujemo u emisiji Zeleni balans te smo se tamo i uputili s profesoricom kako bismo predstavili naš rad, ali i sam pojam recikliranja. Bili smo presretni  kada je lajkanje na Facebook-u završilo brojem 1634, ali to nije bilo dovoljno za pobjedu. Stručna je komisija proglasila pobjednike pristiglih 180 radova 12. svibnja 2017., na dan obilježavanja našeg Dana škole. Znajući da smo napravili našu tortu, taj smo dan svi bili nestrpljivi, ali zadovoljni bez obzira na rezultat koji nas čeka. Šlag na tu tortu stavili su prof. B. Radonić i Filip Konjušak kada su na svečanom održavanju Dana škole došli s video prilogom proglašenja pobjednika i preuzimanja nagrade  od ambasadorice projekta Ive Šulentić .

Još bismo jednom htjeli zahvaliti svim profesorima, učenicima ,roditeljima i prijateljima na podršci, bilo je gusto i napeto, ali drago nam je što se naš trud isplatio, što su ga drugi prepoznali i na kraju krajeva, nagradili.

Antonija Skender 2. Pt