HUMANITARNA AKCIJA PRIKUPLJANJA PLASTIČNIH ČEPOVA za Društvo oboljelih od multiple skleroze Primorsko-goranske županije

Autor: Danica Crnov, 16. 12. 2016.

Naša priča o humanitarnom prikupljanju plastičnih čepova za Društvo multiple skleroze Primorsko-goranske županije se širi i postaje sve  zanimljivija.

Naime, naš sugrađanin gospodin Tomislav Puclin već gotovo 8 godina prikuplja plastične čepove za tvrtku iz Belog Manastira koja se bavila otkupom plastičnih čepova. Uvjet za otkup bila je količina od 500 kg čepova. Kako on to nije uspio prikupiti i prodati, a sam po sebi je kreativac, dio čepova iskoristio je za izradu takozvanih vjenčića za obranu od komaraca i muha.

Nije odustao od prikupljanja čepova misleći da će nekome zatrebati. Sjetio se kako je na Radio Đakovu čuo da neka škola prikuplja čepove, ali nije znao koja. Slučajno je sreo gospođu Moniku koja također prikuplja plastične čepove. U zajedničkom razgovoru odlučili su kontaktirati Radio Đakovo i doći do naših podataka. Stupili su u kontakt s nama i uključili se u humanitarnu akciju prikupljanja plastičnih čepova za Društvo multiple skleroze Primorsko-goranske županije.

S obzirom da jei veliki humanitarac, ova donacija od 12 vreća što ukupno iznosi 122 kg čepova, učinila mu se jako dobrom idejom. Za kraj, gospodin Tomislav nam je rekao: Bit ću sretan jer vidim da čepovi idu u prave ruke, nastavit ću ih i dalje prikupljati. Što god više poklonim, to sam zadovoljniji i sretniji.

Podsjetimo se,  od početka ove humanitarne akcije kroz gotovo 3 godine u Rijeku je otpremljeno ukupno  1.450 kg  plastičnih čepova.

Društvo MSPGŽ sredstva od prikupljenih čepova ulaže u provedbu kreativnih radionica i druženja kojima se članovima pruža mogućnost kvalitetnog provođenja slobodnog vremena.

Trenutno u sklopu  Rijeka Adventa imaju štand kućicu s izloženim radovima koji su nastali u kreativnim radionicama. Zahvaljujući impresivnom odazivu građana, vrtića, škola i tvrtki, Društvo je do danas prikupilo više od 35 tona čepova.

Mi u Ekonomskoj školi  također smo ponosni i zahvalni svim učenicima, sugrađanima,  školama, vrtićima, ustanovama i tvrtkama koji podupiru ovu akciju i bez kojih ne bismo mogli prikupiti ovolike količine čepova,  niti ih otpremiti.

Tekst i foto: Anamarija Gajger