HUMANITARNA AKCIJA DJED BOŽIĆNJAK za Udrugu svetoga Vinka Paulskoga

Autor: Anamarija Gajger, 20. 12. 2019.

Dana 20. prosinca 2019. godine učenici Ekonomske škole „Braća Radić“, zajedno s profesoricama Anamarijom Gajger, Spomenkom Crnoja, Jelicom Paradžik Lazarević, Gizelom Sabolski i Marinom Aščić organizirali su humanitarnu akciju pod nazivom DJED BOŽIĆNJAK.

Učenici su unutar svog razrednog odjela na sat Društveno odgovornog poslovanja, Strukovnih vježbi, Poslovne dokumentacije i Aranžiranja i estetskog oblikovanja donijeli slatkiše u vrijednosti 10,00 kn. Na nastavnom satu u prigodne vrećice pakirali su slatkiše te pisali poruke prigodnog sadržaja, koje su ubacili u vrećice.

U ovogodišnju akciju uključila se i bivša učenica Marija Tubanović koja je donijela veliki paket slatkiša, a tijekom svog četverogodišnjeg školovanja uvijek je sudjelovala u provedbi ove akcije.

Učenici Volonterskog kluba naše škole T.E.S.A. su stotinjak poklon vrećica s prigodnim čestitkama odnijeli u Udrugu sv. Vinka Paulskoga.

Cilj je ove aktivnosti razvijanje empatije srednjoškolaca prema ljudima u potrebi, osvještavanje važnosti sudjelovanja u izvannastavnim aktivnostima, uvažavanje različitosti i izražavanje prijateljskog stava među učenicima te ostvarivanje blagdanskog ugođaja u školi.

Osim humanitarnog i volonterskog karaktera ova aktivnost povezuje sadržaje nastavnih predmeta s praksom i razvija građanske kompetencije učenika.

Anamarija Gajger, dipl.oec.