Norijada 2019.

Autor: Ana Birovljević, 22. 5. 2019.

Danas su uz ples Quadrillu ispraćeni naši maturanti, koji su dugo očekivali ovaj dan. Pitamo se hoće li im nedostajati školske klupe. Možda neće, ali svima je zasigurno teško što se rastaju od svojih prijatelja s kojima su četiri godine dijelili i sreću i tugu. Iako su već dva dana veseli i raspjevani, danas je dan koji svi žele staviti u trajno sjećanje.

Točno u podne, nakon što je odsvirana studentska himna Gaudeamus igitur, maturanti su zaplesali francuski dvorski ples Quadrillu na Strossmayerovu trgu ispred katedrale sv. Petra. Tim su se činom  pridružili maturantima u Osijeku, Donjem Miholjcu, Valpovu, Belom Manastiru, Našicama, Đakovu te Varaždinu.

Ples maturanata sa zanimanjem su pratili mnogi građani, profesori, učenici, a poseban sjaj u oku imali su ponosni roditelji koje ništa nije moglo spriječiti da dođu vidjeti svoju odraslu djecu.

Za sve đakovačke maturante, nakon službenog dijela, osiguran je zabavni program na Hrvatskom sokolu, gdje ih je zabavljala grupa BestMan Band. Maturanti su uživali, plesali, pjevali, baš kao što bi trebali na ovaj poseban dan.

Čestitamo svim maturantima na zatvorenom poglavlju njihova života te im želimo sreću i puno uspjeha, kojim god putem krenuli!

Neki su nam učenici dali i svoje izjave pa ih pročitajte u nastavku.

Danas slavimo kraj našeg obrazovanja, kao zajednica predstavljamo svoj razred. Naš razred obukao se u Snjeguljice. Smislili smo poneke bećarce koji opisuju profesore te smo im pjevali. Cilj je proslaviti što smo završili srednju školu, pjevati, plesati, družiti se te tako slaviti tri dana. Kao razred idemo po školi i pjevamo, podsjećamo profesore koliko ćemo im faliti. Nakon škole ići ću u vojsku, neki će nastaviti školovanje, netko će u policiju, a neki i u Njemačku. Kako bude, bit će, svima sretno! (Ema Čudina, 4.K1)

S vama je Nikola, maturant 4.PT razreda. Danas je naš dan, norijada, završavamo svoje četverogodišnje obrazovanje. Svima nam je drago što ste tu s nama, prisutni. Danas slavimo malo na drugačiji način, na opušteniji način, ali smo ujedno zahvalni svima vama profesorima, razrednici, koja je s nama tu i ima majicu. Poslije slavlja pripremat ćemo se za maturu, ja sam već krenuo na pripreme kod moje prof.  Sonje Sabo, zato što sam odlučio ići na kineziološki fakultet. Pozdrav svima, uživajte! (Nikola Validžić, 4.PT)

Ja sam Ivan Senčanin i završio sam PR. Osjećam se jako super. Malo sam uzbuđen, alʼ to je sve u redu. Poslije škole mislim radit, logično. Gdje završim, završim bit će sve u redu. (Ivan Senčanin, 3.PR)

Ja sam Marija Boras. Danas mi je najbolji dan, slavim sa svojim razredom i sa svima i danas se osjećam najljepšom! Falitʼ će mi moj razred. Svi ćemo se razići, otići svako svojim putem, alʼ sigurna sam da ćemo se opet ćemo susrestʼ. (Marija Boras, 3.PR)