Dan otvorenih vrata- Strani jezici

Autor: Stana Mihalj, 28. 3. 2018.

Aktiv stranog jezika je ove godine za Dan otvorenih vrata (u petak 23. ožujka 2018.) snimio nekoliko filmova i vlogova kako bi pokazali da je  engleski jezik „more than a lesson“, dok su u radionici za Njemački jezik učenici igrali tri različite igre pomoću kojih su na zanimljiv način naučili nove riječi i izraze.

Pod vodstvom prof. Mirele Lemo Prevoznik i prof. Stane Mihalj, učenik iz 3.K2 razreda, Gabriel Nerovčić, osmislio je i napisao scenarij za film na engleskom jeziku te je samostalno snimio i namontirao svaku scenu. Naziv filma je „Summer school“, a učenici koji su sudjelovali, tj. glumili u film su Renato Ditrih (4E1) i Zrinka Grbavac (3K2) koji imaju vodeće uloge u filmu te David Mikac (3K2) i Domagoj Katić (3K2) u sporednim ulogana.

Učenici 1.K1 razreda pod vodstvom profe. Mate Lovrića, u sklopu redovne nastave, osmislili su i potom snimili kratke filmove na engleskom jeziku. Ukupno je bilo šest grupa, a svoje su uratke odlučile prikazati tri grupe:

Prvi film- Dunja Blažević, Ema Skočibušić, Iva Petak Šimunović, Ela Grgić

Drugi film-Mario Zegnal, David Ćališ, Krunoslav Marić

Treći film- Luka Majstorović, Filip Cicvarić, Filip Orlović

Učenici 2.E2 razreda Tea Bernardić, Emanuel Samardžija, Dario Švraka i Josipa Sabo su pod vodstvom prof. Anđelke Šprem snimili uradak „Dan u životu učenika naše škole“ , gdje su pokazali kako izgleda jedan njhov tipičan dan, dok su učenice Tea Budžaki i Gabrijela Bogdanović snimile vlog pod nazivom „A day in a life of economist“  kojeg možete pogledati otvarajući sljedeći link:  https://www.youtube.com/watch?v=duw68AdlpW4.

U učionici 7 održana je Art Exhibition. Učenici Ana Meznarić (2E2), Ljubas Lana (3E2), Tea Budžaki (2E2), Mirna Brkić (3E1), Marin Vitman (2E1), Dominik Blažanović (3K1), Ivona Aščić (1E2), Renata Marićak (3K1), Leona Čović (1E1) i Karolina Skender (1Pt) pod vodstvom prof. Anđelke Šprem, izložili su svoju radove u raznim tehnikama.

U radionici za Njemački učenici su , pod vodstvom prof. Sanje Vargić, prof. Marije Brandić te prof. Mate Lovrića, igrali tri različite igre. Učenici su se kretali kroz sve tri igre te su na taj način naučili neke nove izraze na njemačkom jeziku. Učenici koji su vodili  radionicu su Marija Ručević (2E2), Božica Zebec, (2E2), Ana Božićević (4Pt), Ana Barišić (4Pt), Ana Kovačević (1PT), Antonela Marjanović (1PT), Ana Radman (3K2), Lucija Švec (3K2), Ivana Tremboš (3K2),Martina Medved (3K2), Tanja Karoli (2K1) i Petra Andrić (2K1).